Aranyér otthoni kezelése
Aranyér házi kezelése: 10 jó tanács
Így ünnepek táján fontos megemlékezni az aranyérről. Máskor is fontos de akiket érint tudni fogják miért.
Hosszú távon a heszperidinre és a rutinra szeretném felhívni a figyelmet mint olyan természetes anyagokra amik támogatják érfalakat.
Forrás: Nutrilablog
Induljunk ki abból, hogy ha a felfázás tüneteit úgy lehet összefoglalni röviden „ha szúr, ha csíp, ha fáj” akkor aranyeres panaszokra a következő az igaz: „ha viszket, ha vérzik, ha fáj”
Aranyér okai egyértelműen a helytelen életmódból következnek. Szerintem már egészen gyermekkorba vissza lehetne menni, mint a pszichológiában, és nyakon csípni a kolbászos kenyeret majszoló gyereket. Mert sajnos ezeket az ízeket, szokásokat tovább visszük felnőtt korunkban is. Rostszegény étrendről lassan már annyit hallunk, hogy a csapból is az folyik ha tehetné, de a gyakorlati megvalósítás valahogy elmarad. Proktológusok (aranyér orvosok így lebutítva) rendelői még tömve vannak.
Mit tudunk tenni az aranyér kezelésére házilag?
Az első és legfontosabb a megelőzés, ha esetleg volt már aranyér akkor a kiújulás megakadályozása. Egy könyvben azt olvastam, hogy a cél a tünetek megszüntetése aranyér megtartása mellett. Mert ugye az aranyér műtétet mindenki halasztgatja, ahogy csak tudja. Jogosan, hiszen aranyerünk a miénk.
Tanácsok:
1,Rostok fogyasztása
Úgy működnek, mint a szivacs, magukba szívják a vizet, így a széklet víztartalmát növelik ami a könnyebb átjutást segíti. Sokszor akkor jut eszébe az embernek amikor már vérzik az aranyér, hogy itt az idő rostot enni minden mennyiségben. De lehet ilyenkor jobb ha átmegyünk a következő tanácsba. Vérző aranyérnél a kevés táplálék is sok. Mivel a szövetek már szétszakadtak. Ügyeljünk a napi szükséges rost mennyiség bevitelére.
Mondjuk sokszor úgy szokott lenni, hogy nem figyelünk a rostok bevitelére, de amikor elkezd vérezni az aranyér akkor meg mindent be akarunk pótolni. Ekkor lép fel a következő baj, hogy a nagy mennyiségű széklet tovább rontja a helyzetet.
2, Mértékletesség az étkezésnél
Hirtelen nagy mennyiség fogyasztása bizony megpróbálja a bélrendszert. Mint amikor a kígyó tojást nyel, valahogy így kell elképzelni.
3, Mozgás
Mindenkinek a stílusa szerint. Ez is egy közhely már. Ami biztos, hogy hosszú utazás, autóban több órán át tartó ülés, mind elősegíti az aranyér kialakulást. Ilyenkor kifejezetten figyeljünk egy kis plusz mozgásra.
4, Aranyér elleni kenőcsök
Ezt mindenkinek ki kell tapasztalnia. Múltkor hívott egy ismerős, hogy mit csináljon, vérzik. Kapásból a helyi érzéstelenítőst javasoltam. Utána másnak is, majd az szólt, hogy tudom-e, hogy ez a kenőcs csíp. No gyorsan visszahívtam az elsőt, hogy elnézést kérek de előfordult ilyen eset, nem tudtam, bocs. Mondja az első, hogy Ő köszöni, mert neki bejött.
Inkább csak azt emelem ki, hogy több fajta van forgalomban: helyi érzéstelenítős, mentolos, élesztős, baktériumos. Próbálgatni kell, és egyéni érzékenységtől is függ mi lesz a jó. De egy biztos. A többi tanácsot nem tudja pótolni.
5, Székelést követően a megfelelő WC papír használat
Mivel egy érzékeny felületről van szó egy durva mozdulattal felsérthetjük a felületet ahová berontanak a kórokozók (ott amúgy is több van a kelleténél), további fertőzéseket, aranyér gyulladását okozva.
6, Csökkenteni kell a húsfogyasztást
Ami tilos az a csípős ételek fogyasztása. Szóval búcsú az Erős Jánostól ha már viszket, fáj vagy vérzik az aranyér.
7, Gyógynövények, gyógynövényből nyert hatóanyagok
Vadgesztenye (nagy klasszikus), Hamamelis, Aloe, heszperidin, rutin tartalmú készítmények.
8, Erőlködésnek véget kell vetni ha egy mód van rá
Türelem! Ha másként nem megy akkor glicerines kúp használata (de csak nagyon ritkán!)
9, Vigyázzunk a hasmenésre
Elhúzódó hasmenés is kedvez aranyér kialakulásnak épp úgy mint a székrekedés.
10, Pre és probiotikum kúra
Probiotikum és hatásukat segítő prebiotikumok az emésztés segítése révén hatnak. Abban az esetben ha a hasmenést az okozza, hogy a bélbaktérium flóra egyensúlya felbomlott indokolt probiotikus készítmény szedése. Prebiotikum probiotikum hatását fokozza.
székrekedés is esetén is ha fennáll a gyanúja, hogy ott len valami nincs rendben az emésztéssel érdemes egy kúrát csinálni. Ártani biztos nem árt.
- Találtam pár ötletet egy könyvben. Nekem teljesen új volt. Bátrabbak kipróbálhatják:
- Aloe levelet meghámozni kúp formára és a végbélbe helyezni.
- Ugyanezt fokhagymával. Estére felhelyezni egy fokhagymát amiről a külső réteget eltávolították és levet is engedett.
- Áfonyás pakolás. Szét turmixolt áfonyából egy kanálnyit gézbe rakni és az érintett területre egy órára ráhelyezni. Szükség esetén ismételni.
- Ha kedves Olvasónak van még kipróbált ötlete ossza meg velünk. Hátha valakinek pont az a segítség.
- Köszönöm.
- [SlideDeck id=’2219′ width=’100%’ height=’354px’]
az aranyer kezelesere a mezei zsurlo (csiko farok) is jo. kb 1orat aztatni keves vizel ossze turmikszolni ejszakara az aranyere hejezni
Ha aranyér tágulat vagy ha kissé vérzik már.
Mossa meg kamilla teával székelés és kezelés előtt és törölje szárazra. Bár sok módszert ajánlanak de nem mind alkalmazható mert a legtöbb csípős hatású! Van azonban egy be vált gyógymód,amely nem kellemetlen de hatásos gyógymód,amely a következő.
SZÉLES LEVELŰ ÚTIFŰ (Jó a keskeny levelű is,ha széles levelű nincs) levelét tisztára mosni és a levél fonák részét az asztalon evőkanállal levesre ütögetni. Ezekből a levelekből kb.másfél cm. vastag szivart sodorni és a végbélig (de NEM FEL DUGNI!)csak felnyomni a végbélig. A farpofák nem engedik kiesni mert össze szorítják! Gyógyít és összehúzó hatású. Frissen szedett levél aránylag gyors hatást eredményez.
Kedves István! Köszönöm a hozzászólást. Valóban sok módszer azért nem jó mert csíp. Egyéni érzékenység is van!Van akinél egyáltalán nem csíp, ami a másik személynek rettentő csípős.
FIGYELEM! A csikófark NEM AZONOS A MEZEI ZSURLÓVAL!!!
a fokhagymat en kiprobaltam segitett kb5 nap alatt javulas lathato
Bátor ember:)
Reszelt nyers krumplit tettem a külsö aranyeremre és nagyon klasszul hüsített, megszünt a fájdalom. Ma viszont Aloe Vera leveléböl kiszedtem a gélszerü részt és azt tettem rá. Estig kisebb lett a duzzanat. Most éppen ismétlem a kúrát. Fontos, hogy WC használat után mindig tisztára kell zuhanyozni a problémás részt, és nem WC papírral kell gyötörni.
Utolsó mondat kétszer is aláhúzva!!Köszönöm a hozzászólást.
Szeretnem megkerdezni, hogy a fokhagyma mint kup, nem fog-e csipni? Valaki kprobalta-e mar? Nem merem kiprobalni, pedig nagyon kinlodom az aranyeremmel. Koszonom a valaszt.