Gördülő talpú cipők
Gördülőcipő
Hintacipő? Gördülő talpú cipő? Vagy egyszerűen csak gördülőcipő? Bármelyiket is halljuk, az embernek szinte azonnal egy drága, csúnya, vastag talpú, puritán, három betűs logóval ellátott, ívelt talpú cipő képe jelenik meg a fejében. De mire jó ez a fajta lábbeli és egyáltalán kinek ajánlott, vagy épp ellenkezőleg, kinek nem szabad ilyen cipőt vagy szandált viselnie? Ezekre a kérdésekre valószínű, hogy már csak kevesen tudnának válaszolni, pedig a hatalmas kínálatnak köszönhetően óhatatlan, hogy ne találkozzunk ezekkel a kissé furcsa kinézetű lábbelikkel. A világon több mint nyolcvan cipőmárka gyárt ívelt talpú cipőt, és ezek közül hozzávetőleg húsz hazánkban is kapható. Kezdetben egy nagy márkát ismert mindenki, aztán szépen lassan fölzárkóztak a kicsik is, például ma már két hazai cég is gyárt ilyen jellegű lábbeliket.
A termékeiket kínáló cégek szóróanyagaikban olvasottak után az ember kissé tanácstalanul áll, mert mindegyik szinte betűre ugyanazt ígéri. Mindenhol boldog, egészséges hátú és izmos lábú fiatalokat látni, és mindegyik szórólap konkrét, ám egymástól eltérő, százalékos értékben adja meg, hogy az adott terméktől mennyit fog testtartásuk javulni, illetve mennyivel lesz feszesebb a combunk. Sajnálatos módon a gördülőcipőket gyártó márkák központi weboldalai közül is csak néhány kivételes esetben találunk olyat, amely naprakész, könnyedén áttekinthető és a vásárló számára hasznos információkat tartalmaz. Ezek az oldalak teljesen mellőzik a lábbelik élettani hatásait alátámasztó objektív vizsgálatokat, a felhasznált technológiák hosszú távú, minőségi tesztelését bemutató anyagokat, és semmilyen lehetőséget nem biztosítanak a vásárlók számára, hogy a márkával kapcsolatos visszajelzéseiket más felhasználókkal megosszák. Pedig ezek mind nagyon fontosak lennének egy olyan vásárló számára, aki havi fizetése jelentős részét készül egyetlen pár cipőbe fektetni.
A Gördülőcipő Blog (http://gordulocipo.blog.hu) azzal a céllal jött létre, hogy a laikus olvasókat elkalauzolja a gördülőcipők világában, hogy bemutassa a különböző márkák és technológiák közötti különbségeket, illetve, hogy rávilágítson ezek előnyeire és hátrányaira. A blog nagy hangsúlyt fektet a felhasználói visszajelzésekre: így az olvasóknak lehetőségük van a bejegyzésekre reflektálni, azokat a népszerű közösségi oldalakon, saját köreikben megoszthatják, és e-mailben, fényképekkel illusztrálva megírhatják saját tapasztalataikat, melyek önálló bejegyzésekként a blogra is felkerülnek.
A blogon olvasható bejegyzések három fő kategóriába sorolhatóak:
Márkabemutató: Magyarországon jelenleg húsz márka gördülő talpas termékei kaphatóak kereskedelmi forgalomban. Ezek nemcsak formavilágukban, a felhasznált anyagok minőségében, de az alkalmazott technológiai megoldásokban is különböznek. A márkabemutatók célja ezek ismertetése.
Interjú: Ezek a bejegyzések elégedett vagy épp elégedetlen gördülőcipő tulajdonosokkal készülnek, és az ő véleményüket, tapasztalataikat mutatják be. Ezek részben önkéntes részvételen alapulnak, részben a szerkesztő keresi fel az interjú alanyokat.
Összefoglaló írás: Ezek a bejegyzések egy nagyobb témakört ölelnek fel, például: gördülőcipők egészségügyi dolgozóknak, gördülőcipők gyermekeknek, olcsó gördülőcipők, stb.
A blog így a folyamatos párbeszéd színtere a gördülőcipők iránt érdeklődők illetve az ilyen lábbelik terén már tapasztalattal rendelkező felhasználók között.
Jók a magyar gördülőcipők? Tényleg érdemes horribilis összegeket kiadni ezekre a termékekre? Ezekre a kérdésekre is választ kaphat az, aki ellátogat a Gördülőcipő Blogra.